چهارشنبه, ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۷:۲۱

ارائه بیش از ۶۵ هزار خدمات درمانی به حجاج ایرانی در ایام تشریق

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از ارائه بیش از ۶۵ هزار و ۵۳۹ مورد خدمات پزشکی، درمانی و امدادی در ایام تشریق خبر داد.

ارائه بیش از ۶۵ هزار خدمات درمانی به حجاج ایرانی در ایام تشریق

به گزارش تيتربرتر، محمد تقی حلی ساز گفت: کار درمان حجاج کشورمان در بیمارستان صحرایی عرفات و منا و ۱۶ درمانگاه به خوبی در ایام تشریق (هفتم تا ۱۱ ذی الحجه) انجام گرفت و ۴۸۵ زائر نیز در بخش های اورژانس عرفات و منا بستری موقت شدند.

وی افزود: پزشکان متخصص در ایام تشریق بصورت ۲۴ ساعته در درمانگاهها و بیمارستان ها در  بخش های داخلی، طب، اورژانس، زنان، ارتوپد، عفونی، دندانپزشکی، قلب، روانپزشک و چشم در خدمت حجاج ایرانی بودند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت گفت: بر اساس آخرین آمارهای خدمات پزشکی، درمانی و امدادی بیش از ۲۱ هزار و ۸۰۰  زائر در درمانگاهها و مطب ها توسط پزشکان عمومی و متخصص مرکز پزشکی حج و زیارت ویزیت شده اند.  

وی تصریح کرد: بیش از ۱۰ هزار و ۹۷۶ ویزیت تخصصی توسط پزشکان متخصص داخلی، روانپزشک، چشم، عفونی، زنان و زایمان، طب اورژانس، ارتوپدی و دندانپزشک از حجاج ایرانی انجام شده و ۳۷۳ مورد از زائرین برای دریافت خدمات پاراکلینیکی شامل آزمایشگاه، سونوگرافی و اکو مراجعه کرده اند.

حلی ساز  گفت: ۱۰ هزار و ۷۶۹ مورد خدمات پرستاری و بالینی نوار قلب، قند خون و فشارخون، تزریقات، پانسمان، سرم، سرم تراپی، گچ گیری، بخیه و همین طور بیش از ۱۹۹ ماموریت واحد امداد و انتقال بیمارستان برای انتقال بیماران و درخواست آمبولانس در ایام تشریق داشته ایم.  

حلی ساز به فعالیت داروخانه در عرفات و منا اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۱ هزار و ۲۳۶ نسخه در بیمارستان و ۹ هزار و ۶۶۶ نسخه در درمانگاهها پذیرش شده است.  وضعیت همه حجاج ایرانی رضایت بخش است و انشاء اله با سلامتی کامل به ایران اعزام خواهند شد.