شنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ۲۱:۰۸
در نامه به لاریجانی؛

نوبخت با افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق‌ فرهنگیان مخالفت کرد

در نامه به لاریجانی؛
عضو هیئت رئیسه مجلس از نامه رئیس سازمان برنامه و بودجه به رئیس مجلس درباره مخالفت با پرداخت حقوق ۴۰۰ هزار تومانی خبر داد.

احمد امیرآبادی‌فراهانی در جمع خبرنگاران از نامه محمدباقر نوبخت به علی لاریجانی درباره افزایش حقوق ۴۰۰ هزار تومانی خبر داد.

وی گفت: در این نامه رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرده است که دولت قادر نخواهد بود چنین طرحی را درباره حقوق‌بگیران رعایت کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با پیشنهاد افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق همه حقوق‌بگیران موافقت کردند.

طبق این پیشنهاد؛ افزایش حقوق گروه‌های حقوق بگیر از قبیل هیئت‌های علمی، قضات و کارکنان لشکری و کشوری شاغل و بازنشستگان لشکری و کشوری، تمامی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی به نحوی که موضوع ماده ۷۸ خدمات کشوری مصوب ۸۶/۷/۸ در حکم حقوق بدون تغییر باقی بماند که به شرح زیر تعیین می‌شود از ابتدای ۹۸ حقوق ثابت با عنوان مشابه به مسئولان این بند به میزان ۴ میلیون ریال افزایش می‌یابد و علاوه بر این افزایش به جز ضریب ریالی سالانه مسئولان این بند نسبت به سال ۹۷ تا ۱۰ درصد افزایش خواهد داشت.

حاجی‌بابایی در تشریح این پیشنهاد گفت: دولت در سال آینده مکلف است ۳۵ هزار میلیارد تومان افزایش حقوق داشته باشد که این مبلغ به طور مساوی به همه کارگران و حقوق‌بگیران اضافه می‌شود و در این قانون به دولت اجازه داده شد، مابقی بودجه را با اختیار به صورت درصدی تا ۱۰ درصد به حقوق‌ها اضافه کند.