شنبه, ۰۲ مهر ۱۴۰۱ ۰۱:۴۵

واکنش کاخ سفید به تهدید پوتین/ موضع هسته‌ای خود را تغییر نمی‌دهیم

فارس : کاخ سفید اعلام کرد در پی تهدید «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه به استفاده از سلاح‌های هسته‌ای استراتژیک آمریکا دلیلی برای تغییر دادن موضع هسته‌ای خود نمی‌بینیم.

واکنش کاخ سفید به تهدید پوتین/ موضع هسته‌ای خود را تغییر نمی‌دهیم

«کاترین ژان-پی‌یر»، سخنگوی کاخ سفید با وجود این گفت که واشنگتن تهدیدهای روسیه را جدی می‌گیرد. وی تصریح کرد: «ما به وضوح این تهدیدها را خیلی جدی می‌گیریم. اما دلیلی برای تغییر دادن موضع هسته‌ای‌مان در حال حاضر نمی‌بینیم.»

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه چهارشنبه برای مناطقی از شرق اوکراین و دونباس که خواستار برگزاری همه‌پرسی جهت پیوستن به فدراسیون روسیه هستند، به سخنرانی تلویزیونی پرداخت.

رئیس‌جمهور روسیه ضمن اشاره به اینکه آمریکا، آلمان و دیگر کشورهای غربی دستوراتی علیه روسیه به کی‌یف می‌دهند، تاکید کرد: «تهدید کردن نیروگاه زاپروژیا [با حمله به این منطقه] یک تهدید اتمی است و مسکو هم دارای سلاح اتمی است؛ ما از همه ابزارها برای محافظت از خاک روسیه استفاده خواهیم کرد» 

 بعد از اظهارات پوتین مبنی بر آماده بودن مسکو برای استفاده از هر ابزاری جهت دفاع از حاکمیت این کشور، «دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت ملی روسیه گفت مسکو می‌تواند از تسلیحات اتمی راهبردی برای محافظت از تمامیت ارضی و منافع خود استفاده کند.