دوشنبه, ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۳۶

قیمت ارزهای دیجیتال پس از یک هفته سقوط/ میزان درصد افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم؟

قیمت ارزهای دیجیتال پس از یک هفته سقوط/ میزان درصد افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم؟
بیت‌کوین در روز یکشنبه بعد از ۱۲ روز سقوط، مسیر خود را به بالای ۲۰هزار دلار بازگرداند و بازار ارزهای دیجیتال را در یک چرخش سریع پس از یک رشته افت رکوردشکنی، رهبری کرد.

به گزارش تیتربرتر؛ با بازگشت بیت کوین به بالای قیمت 20 هزار دلار، فعالان بازار ارزهای دیجیتال یک نفس راحت کشیدند.

قیمت بیت کوین 5 درصد رشد کرد، اتریوم 9 درصد

قیمت بیت کوین 5 درصد رشد کرد، اتریوم 9 درصد
قیمت بیت کوین 5 درصد رشد کرد، اتریوم 9 درصد

 

بیت کوین از دیروز وضعیت بهتری پیدا کرده و رشد خوبی هم داشته. هم اکنون قیمت این ارز با رشد حدود 5 درصدی به 20700 دلار رسیده و بازدهی هفتگی آن هم به منفی 13 درصد رسیده است.

ارزش معاملات بیت کوین در 24 ساعت گذشته بیش از 36 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن هم به 391 میلیارد دلار رسیده است.

گرچه بیت کوین رشد نسبتا خوبی در شبانه روز گذشته داشته و بخشی از افت خود را جبران کرده، اما این باعث نمی شود که افت های اخیر نادیده گرفته شود. هنوز شاخص ترس و طمع بیت کوین زیر عدد 10 است که نشان از ترس شدید در بازار دارد.

از طرفی همچنان اعتقاد بر این است که رشدهای مقطعی بیت کوین، اصلاحاتی در مسیر نزولی هستند. پل کروگمن اقتصاددان برنده جایزه نوبل اخیرا در توییتر خود نوشته که افزایش قیمت جدید بیت کوین فقط یک پرش توسط گربه ای مرده است. اشاره او به افزایش های کوتاه مدت قیمت در طول بازارهای نزولی است.

  • اتریوم وارد کانال 1100 دلار شد

اتریوم هم امروز رشد خوبی داشته و با افزایش قیمت 9 درصدی در حدود قیمت 1150 دلار معامله می شود. بازدهی هفتگی اتریوم منفی 7 درصد است.

طی شبانه روز گذشته 22 میلیارد دلار معامله در اتریوم انجام شده و ارزش بازار آن هم عدد 135 میلیارد دلار را نمایش می دهد.

با وجود بهبود وضعیت اتریوم هنوز دیدگاه ها درباره آن چندان مثبت نیست. پیتر برنت تحلیلگر قدیمی بازارهای مالی پیش بینی کرده که اتریوم تا سطح 300 دلاری سقوط خواهد کرد.

  • رشد 44 درصدی هلیوم در یک هفته

امروز در فهرست 50 ارز برتر بازار به جز ترون که 1.5 درصد افت کرده، مابقی نمادها با افزایش قیمت همراه هستند. بیشترین رشد مربوط به میکر است که 17 درصد افزایش یافته و الروند و آوالانچ هم رشد 15 درصدی داشته اند. ایپ کوین، پالیگان و سولانا نیز بیش از 11 درصد رشد کرده اند.

در بازدهی هفتگی، وضعیت بعضی از نمادها عالی است. هلیوم با رشد 44 درصدی و Bitcoin SV با افزایش قیمت 43 درصدی بهترین وضعیت را دارند. الروند هم 38 درصد رشد کرده و تتا نتورک و سولانا با رشد 30 درصدی از جمله نمادها با بازدهی خوب هستند.

اما در نمای کلی بازار و از میان بیش از 19 هزار نمادی که وبسایت کوین مارکت کپ آن ها را نمایش می دهد بیشترین رشد قیمت در شبانه روز گذشته مربوط به Marble Heroes است که با افزایش قیمت 280 درصدی، خریداران خود را سورپرایز کرده است. Tom Coin هم حدود 200 درصد رشد را نمایش می دهد.

در میان نمادهای منفی هم Squid Game 2.0 با افت 93 درصدی بیشترین کاهش قیمت را ثبت کرده است.

  • ارزش بازار به 911 میلیارد دلار رسید

ارزش بازار ارزهای دیجیتال با رشد 5 درصدی نسبت به دیروز به عدد 911 میلیارد دلار رسیده که هنوز فاصله 10 درصدی با یک تریلیون دلار دارد.

ارزش معاملات هم با 11 درصد کاهش به 80 میلیارد دلار رسیده که در این میان ارزش معاملات دیفای 6 میلیارد دلار و ارزش معاملات استیبل کوین ها 69 میلیارد دلار بوده است.

 بزرگترین ارز دیجیتال جهان روز یکشنبه ۱۶ درصد صعود کرد و ضرر روز شنبه خود را جبران کرد. افت شدید روز شنبه این توکن را به ۱۷هزار و ۵۹۹ دلار رسانده بود. ارزش اتریوم نیز که ۸۸۱ دلار رسید، با ۲۶ درصد افزایش به ۱۱۴۰ دلار رسید.

تحلیلگران هشدار دادند که رخداد روز یکشنبه ممکن است کوتاه‌مدت باشد حتی با رشد روز یکشنبه، بیت‌کوین در این ماه بیش از ۳۰ درصد و حدود ۷۰ درصد از بالاترین رکورد خود در ماه نوامبر کاهش یافته است.

بر اساس گزارش کوین‌گکو (CoinGecko) معاملات آخر این هفته سنگین‌تر از حد معمول بود و حجم بیت‌کوین در ۲۴ ساعت تا ظهر یکشنبه به وقت نیویورک به ۴۰ میلیارد دلار نزدیک شد. این رقم در شنبه و یکشنبه گذشته به ترتیب ۲۵.۶ میلیارد دلار و ۲۲.۵ میلیارد دلار بود.

کیتی استاکتون، شریک مدیریت و بنیان‌گذار شرکت فیرلید استراتجیز  (Fairlead Strategies) گفت: این توکن همچنین از سطح پشتیبانی فنی ۱۸هزار و ۳۰۰ دلار عبور کرد. زیان‌های هفتگی متوالی زیر این سطح، خطر سقوط به سمت حمایت بعدی ۱۳هزار و ۹۰۰ دلاری را افزایش می‌دهد.

وی نسبت به خرید کنونی هشدار داد، زیرا نوسانات به شدت منفی است. سایر تحلیلگران ۲۰هزار دلار را به‌عنوان نقطه محوری کلیدی ذکر کردند که در صورت بازپس‌گیری و نگهداری آن در چند روز آینده، این سطح می‌تواند پشتیبانی فراهم کند در غیر این صورت، می‌تواند سقف بازار باشد.

ماتی گرینسپن، بنیان‌گذار کوانتوم اکونومیکس اظهار کرد: سطح ۲۰هزار دلار معنی‌دار است زیرا نشان‌دهنده بالاترین سطح سال ۲۰۱۷ است و از آن زمان تاکنون در موارد متعدد هم به‌عنوان حمایت و هم به‌عنوان مقاومت عمل کرده است. اگر بتوانیم بالاتر از این سطح قرار بگیریم و آن را حفظ کنیم، روند کاملا صعودی خواهد بود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۸۷۸.۸۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۶.۴۶ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۳.۴۳ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۴۶ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷۹.۰۶ میلیارد دلار است که ۱۲.۲۷ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۵.۶۸ میلیارد دلار است که ۷.۱۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۶۸.۳۶ میلیارد دلار است که ۸۶.۴۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

مطالب مرتبط:

قیمت ارزهای دیجیتال

قیمت ارزهای دیجیتال
قیمت ارزهای دیجیتال

 

به روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۸:۱۰ صبح به وقت شرقی)

 این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۲۰ هزار و ۰۴۲.۴۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۷.۷۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۱.۰۴ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: هزار و ۰۷۸.۵۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۱.۱۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۱۹.۹۷ درصد کاهش

 ۳- بایننس کوین

قیمت: ۲۰۹.۱۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۷.۵۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳.۰۸ درصد کاهش

۴- تتر

قیمت: ۰.۹۹۸۸ دلار  

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۳ درصد کاهش

۵- سولانا

قیمت: ۳۱.۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۱۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳.۰۳ درصد افزایش

۶- کاردانو

قیمت: ۰.۴۷۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۰۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۵۲  درصد کاهش

۷- ریپل

قیمت: ۰.۳۲۰۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۸۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۳.۳۷ درصد کاهش

۸- پولکا دوت

قیمت: ۷.۲۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۷۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۴۴ درصد افزایش

۹ - یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد افزایش

۱۰- دوج کوین

قیمت: ۰.۰۵۸۶۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۲.۴۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۶۵ درصد کاهش

آنچه دیگران میخوانند:

نویسنده: علی اکبر رضایی