پنج شنبه, ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ ۱۳:۳۰

پخش و دانلود انیمیشن کوتاه سونامی (Tsunami)

پخش و دانلود انیمیشن کوتاه سونامی (Tsunami)
انیمیشن «سونامی» روایت‌گر تراژدی‌های شخصی در زندگی انسان و اهمیت گذر از آن‌ها است. داستان این انیمیشن بسیار ساده اما تاثیر گذار است.

به گزارش تیتربرتر؛ داستان انیمیشن کوتاه سونامی (Tsunami) درباره‌ی بخشش و دوباره برخیزیدن از خاک است.

درباره انیمیشن کوتاه سونامی

یازدهم مارس ۲۰۱۱، زمین لرزه‌ی قدرتمندی در اقیانوس آرام باعث رخ دادن پدیده‌ی سونامی با موج‌هایی بلند در سواحل و شهرهای بندری شمال شرقی ژاپن شد که بعضا حتی بیش از ده متر طول داشتند.

این سونامی خرابی‌های بسیار زیادی برجا گذاشت و جان تعداد زیادی از مردم ژاپن را گرفت. اما مگر کسی می‌تواند آن روز‌ها و تاریخی را که مردم ژاپن رقم زدند فراموش کند؟ دقیقا در همان بهبوهه‌ی تراژدی بود که همه‌ی جهان انگشت به دهان، از خود گذشتگی را از این مردم داغدیده فرا گرفت.

سوفی کمپمارک، کارگردان، انیمیشن ساز و طراح سی ساله‌ی دانمارکی، در آن زمان ساکن ژاپن بود. دیدن نحوه‌ی برخورد مردم با این مصیبت، الهام بخش او برای ساخت انیمیشن کوتاهی با نام Tsunami شد؛ انیمیشن فارغ التحصیلی وی از آموزشکده‌ی Animation Workshop، یکی از بزرگترین مدرسه‌های انیمیشن سازی دانمارک و اروپا، که توانست در صحنه‌های بین المللی موفقیت‌های زیادی کسب کند و حتی به لیست نامزدهای دریافت جایزه‌ بهترین فیلم از مدارس فیلم سازی در جشنواره‌ی کن راه پیدا کرد.

«سونامی»‌ اثری است که با وجود سادگی، پر از جزئیاتی است که برای دیدنشان باید در آن ریز شوید یا شاید چند بار انیمیشن را ببینید. این انیمیشن بدون تکیه به شاخه و برگ‌های اضافی و بی دلیل، پیام خودش را به بیننده می‌رساند اما در مقام قضاوت یا نتیجه گیری قرار نمی‌گیرد؛ در واقع کمپمارک به طرز هوشمندانه‌ای اجازه می‌دهد که بینندگان در نهایت با احساس درونی خودشان نسبت به داستان تنها بمانند.

مطالب مرتبط: