جمعه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ ۲۳:۰۶

توضیحات رئیس سازمان بورس درباره شیوه پرداخت سود سهام عدالت

توضیحات رئیس سازمان بورس درباره شیوه پرداخت سود سهام عدالت
رئیس سازمان بورس درباره شیوه پرداخت سود سهام عدالت توضیح داد.

به گزارش تیتربرتر؛ محمد دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس در برنامه گفت و گو شبکه خبر اظهار کرد: ۴ میلیون نفر مشمول چتر حمایتی پرتفوی زیر ۱۰ میلیون تومان بوده و مشمول این مصوبه هستند. جزئیات طی اطلاعیه ای مشخص می شود.

وی افزود: این افراد اگر تا اردیبهشت ۱۴۰۱ نگهداری کنند و سود کمتر از ۲۵% کرده باشند ما به التفاوت را صندوق توسعه بازار پرداخت می کند.

رئیس سازمان بورس تصریح کرد: اگر در این مدت بخشی را بفروشند از حمایت به طور کامل حذف خواهند شد حتی اگر سهامی را هم در این تاریخ به آن اضافه کنند آن میزان نیز مشمول حمایت نمی شود.

دهقان دهنوی گفت: از نظر بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران سهام های حاضر در بازار ارزشمند هستند حتی ممکن است سودشان بالای ۲۵ درصد شود.

او تصریح کرد : آمارهای ۹ ماهه نشان می‌دهد که سود شرکت‌ها سه برابر سال گذشته شده است.

مبلغ سود سهام عدالت امسال چقدر است؟

مبلغ سود سهام عدالت امسال چقدر است؟
مبلغ سود سهام عدالت امسال چقدر است؟

 

رئیس سازمان بورس گفت: سهامداران عدالت دو دسته هستند که یک عده مستقیم و یک عده غیر مستقیم را انتخاب کردند اکنون بحث سود‌ی که در رابطه با سال ۹۸ است، ۲۰۰ هزار تومان برای کسانی است که دست به پرتفویشان دست نزده اند.

رئیس سازمان بورس بیان کرد: تلاش ما این است که تمام 200 هزار تومان را قبل از ۹۹ به افراد تقسیم کنیم، اما ممکن است که بنا به شرایطی نصف سود را در اسفند و مابقی آن را در سال آینده پرداخت کنیم.

او اظهار کرد: سود سهام عدالت سال ۹۹ برای افرادی که غیر مستقیم را انتخاب کرده اند به شرکت‌های استانی تعلق خواهد گرفت که از جانب آن‌ها به سهامداران تعلق می‌گیرد.

دهقان دهنوی گفت: سود ۲۰۰ هزار تومان اول باید توسط شرکت‌های سرمایه پذیر اول تجمیع شود که ما بعد از آن بتوانیم به راحتی سود را در اختیار سهامداران عدالت قرار دهیم.

او گفت: رسیدگی به مسئله افرادی که برگه سهام عدالت را دارند، اما به آن‌ها سهام تعلق نگرفته مربوط به دولت می‌شود، اما بخشی که مربوط به ما می‌شد را به درستی انجام دادیم.

رئیس سازمان بورس گفت: بانک‌ها به عنوان یک نهاد مالی هم خودشان و هم از طریق بعضی از شرکت‌های زیر مجموعه خود در بورس حضور دارند.

دهقان دهنوی گفت: ارتباط بین بازار سرمایه و بانک‌ها یک ارتباط کاملا سیستماتیک است، بانک‌ها از بازار سرمایه سود‌های خوبی را دریافت کردند، ناگفته نماند که بانک‌ها اختیار و منابع خوبی را در اختیار کارگزاری‌ها قرار دادند.

مطالب مرتبط:

شیوه پرداخت سود سهام عدالت