یکشنبه, ۰۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۱۴

جزییات تصادف مرگبار سرویس کارگران پالایشگاه نفت اصفهان+فیلم

جزییات تصادف مرگبار سرویس کارگران پالایشگاه نفت اصفهان+فیلم
سرویس کارکنان پالایشگاه اصفهان صبح امروز واژگون و باعث کشته و زخمی شدن تعدادی از سرنشین ها شد.

به گزارش تیتربرتر؛ یک دستگاه اتوبوس حامل کارکنان پالایشگاه اصفهان صبح امروز یکشنبه به شکل فجیعی دچار واژگونی شد و متاسفانه تعدادی از سرنشینان نیز کشته و زخمی شدند.

جزییات حادثه واژگونی سرویس کارکنان پالایشگاه اصفهان

جزییات حادثه واژگونی سرویس کارکنان پالایشگاه اصفهان
جزییات حادثه واژگونی سرویس کارکنان پالایشگاه اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از واژگون شدن سرویس کارکنان پالایشگاه اصفهان خبر داد و گفت: در این حادثه ۱۴ نفر مصدوم و چهار نفر جان باختند.

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به حادثه ترافیکی صبح امروز در اصفهان اظهار داشت: ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح امروز سرویس کارکنان پالایشگاه اصفهان در کمربندی جدید خمینی شهر – نجف آباد واژگون شده است.

وی افزود: برای امدادرسانی به این حادثه تیم‌های امدادی اورژانس، هلال احمد و آتش نشانی و تیم‌های راهداری و نیروهای انتظامی به محل حادثه اعزام شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اعزام ۱۲ دستگاه آمبولانس برای امدادرسانی به این حادثه ابراز داشت: در این حادثه ۱۴ نفر مصدوم شدند که برای انجام مراحل درمان به مراکز درمانی منتقل شدند.

مطالب مرتبط:

وی تصریح کرد: متأسفانه در این حادثه چهار نفر از کارکنان پالایشگاه نیز جان خود را از دست دادند.

علت واژگونی سرویس پالایشگاه نفت اصفهان

به گفته مسئولان علت وقوع این حادثه در دست بررسی است.

اما بررسی اولیه کارشناسان نشان می دهد که لغزندگی جاده عامل این واژگونی بوده است.

اما واژگونی خودرو به اعتقاد کارشناسان یکی از چالشهای اساسی به ویژه محورهای کویری ایران است که باید برای رفع آن تدابیر ویژه ای اتخاذ کرد.

واکنش شرکت پالایشگاه اصفهان به حادثه واژگونی

واکنش شرکت پالایشگاه اصفهان به حادثه تلخ واژگونی
واکنش شرکت پالایشگاه اصفهان به حادثه تلخ واژگونی

سخنگوی  شرکت پالایش نفت اصفهان خبر داد:  صبح امروز (یکشنبه 2 آذر ماه)  به دنبال  حادثه واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل کارکنان  شرکت پالایش نفت اصفهان،  چهار نفر از ایشان فوت کردند.

محمدصادق حاجیان با ابراز تأسف از وقوع این حادثه  که در  مسیر کمربندی جدید شهرستان نجف آباد - خمینی شهر روی داده، به  همکاران و خانواده بازماندگان تسلیت گفت و اظهارداشت: بلافاصله پس از این اتفاق تلخ، تیم های امدادی پلیس راه، راهداری، اورژانس ، هلال احمر و آتش نشانی با ۱۲ دستگاه آمبولانس و تجهیزات امدادی در محل حاضر شدند و با کمک نیروهای امدادی 17  مصدوم حادثه به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی افزود: در پی این حادثه، جلسه ای با حضور مدیریت شرکت پالایش نفت اصفهان ، فرماندار و مسئولین هلال احمر خمینی شهر، و... در محل بیمارستان 9 دی خمینی شهر تشکیل شد و ابعاد  حادثه  و چگونگی پیگیری معالجات مصدومین بررسی شد.

حاجیان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سرویس های ایاب و ذهاب شرکت پالایش نفت اصفهان به تازگی بازرسی ایمنی شده بود و مشکلی در این زمینه وجود نداشته، گفت:  علت این اتفاق،  لغزندگی جاده  بارانی عنوان شده است.

معرفی شرکت پالایش نفت اصفهان

معرفی شرکت پالایش نفت اصفهان
معرفی شرکت پالایش نفت اصفهان

پالایشگاه اصفهان یکی از بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های ایران است و به‌عنوان اولین پالایشگاه کشور ازنظر تنوع تولید فرآورده‌های نفتی محسوب می‌شود.

شرکت پالایش نفت اصفهان فعالیت خود را در زمینه پالایش نفت خام و تولید فرآورده های نفتی از سال ۱۳۵۸ آغاز کرد و اکنون حدود ۲۲ درصد از فرآورده های نفتی مورد نیاز کشور را تولید می کند.

این شرکت در کنار پالایش نفت خام و تولید فرآورده‌های نفتی تأمین خوراک صنایع پایین‌دستی (شرکت‌های پتروشیمی اصفهان، پتروشیمی اراک، نفت سپاهان، پالایش نفت جی و صنایع شیمیایی ایران) بر عهده دارد و هم‌اکنون حدود ۲۳% از فرآورده‌های نفتی موردنیاز کشور را تولید ‌می‌نماید.

ایـن شرکت در منطقه ای با مساحت ۳۴۰ هکتار در شمال غربی اصفهان قرار دارد و ظرفیت تولید آن ۳۷۵ هزار بشکه در روز است.

برنامه کاری کارکنان وزارت نفت در شرایط کرونایی

برنامه کاری کارکنان وزارت نفت در شرایط کرونایی
برنامه کاری کارکنان وزارت نفت در شرایط کرونایی

شرایط حضور کارکنان نفت در محیط کاری با توجه به شیوع گسترده کرونا و بخشنامه سازمان اداری و استخدامی مشخص شد.

پیرو بخشنامه شماره 374899 مورخ 27 آبان ماه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی با موضوع تصمیمات چهل و چهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص نحوه فعالیت دستگاه های اجرایی و ادرات از تاریخ اول آذرماه 1399 تا اطلاع ثانوی، طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید 19 از سوی اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی وزارت نفت ابلاغ شد.

بنابر گزارش نفت آنلاین ، جزئیات این طرح به شرح زیر است:

1- واحدهای تولیدی، بهره برداری و انتقال نفت و گاز، پالایشگاه های نفت و گاز، تلمبه خانه ها و مراکز تقویت فشار گاز، انبارها و تاسیسات پخش، واحدهای NLG، بیمارستان ها، مراکز درمانی و درمانگاه ها و موارد مشابه در شمول این بخشنامه قرار ندارند.

2-  تشخیص خدمات ضروری و خدمات عادی در صنعت نفت با «ستاد مرکزی پیشگیری و مقابله با ویروس کووید 19» است. با توجه به فوریت و تا قبل از نهایی شدن موضوع توسط ستاد مذکور، هریک از مدیران، روسا و سرپرستان واحدها با توجه به ضرورت استمرار چرخه انجام ماموریت ها شامل انجام عملیات و ارائه خدمات اصلی مشخص شده، نسبت به کاهش حضور کارکنان تحت مدیریت براساس تقسیم بندی وضعیت سه گانه هشدار (زرد، نارنجی و قرمز) و میزان مجاز حضور کارکنان (جدول ذیل) اقدام نمایند.

شرایط حضور کارکنان نفت در محیط کاری
شرایط حضور کارکنان نفت در محیط کاری

 

- وضعیت هشدار شهرها بر اساس ضوابط مصوب ستاد ملی کرونا که به صورت هفتگی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام می شود. با ابلاغ هفتگی «ستاد مرکزی پیشگیری و مقابله با ویروس کووید 19 » برای هفته های بعد ملاک اقدام است.

- تعیین نوع فعالیت ها اعم از ضروری و عادی از سوی ستاد مرکزی پیشگیری و مقابله با ویروس کووید19 انجام خواهد شد.

3- با توجه به ضرورت کاهش حضور کارکنان، اولویت با اجرای مقررات دورکاری بوده و کاهش حضور سایر کارکنان تا سقف میزان مندرج در جدول مشمول «ضوابط مرخصی ارفاقی شرایط ویژه کرونا» خواهد بود.

4- ضمن تاکید بر لزوم رعایت سایر مراتب مورد اشاره در بخشنامه ابلاغی سازمان اداری و استخدامی کشور، مجددا یادآوری می شود کاهش حضور کارکنان به هیچ عنوان نباید منجر به ایجاد وقفه و خلل در انجام عملیات اصلی صنعت نفت شامل تولید، بهره برداری، انتقال، پالایش، توزیع و ... و همچنین ماموریت های فرعی شرکت ها/ مدیریت ها گردد.

گردآورنده: الهام خلیلی خو

آنچه دیگران می خوانند: