سه شنبه, ۰۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۵:۰۰

ماجرای جدایی مهدی قایدی از استقلال

ماجرای جدایی مهدی قایدی از استقلال
شایعاتی در فضای مجازی مطرح شده مبنی بر پیوستن مهدی قایدی به یک باشگاه قطری که به نظر می رسد این خبر واقعیت نداشته باشد.

به گزارش تیتربرتر؛ پس از پایان رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، چهار بازیکن استقلال همراه تیم به تهران بازنگشتن تا این خبر موجب نگرانی در بین هواداران این تیم شود.

منافع استقلال از جدایی چشمی

 چشمی که چند هفته پیش بعد از کش و قوس های فراوان قراردادش را با آبی ها به مدت یک فصل دیگر تمدید کرد اما این خیلی زود رسانه های قطری از توافق چشمی با ام‌صلال خبر دادند و چشمی این خبر را تکذیب کرد. در چند روز گذشته و امروز رسانه های داخلی از توافق نهایی چشمی با تیم قطری می گویند و حتی اخباری مبنی بر حضور چشمی در تست پزشکی ام صلال رسانه ای شده است.

احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال شب گذشته در مورد موارد مختلفی صحبت کرد، اعلام کرد:« اگر خود بازیکن و خانواده‌اش در این فکر باشند که راه رشد و پیشرفت‌شان بازی در خارج از کشور است، مانع نمی‌شویم، اما با چنگ و دندان سعی می‌کنیم شاکله تیم را حفظ کنیم.» اما سعادتمند در خصوص اینکه رقم تعیین شده در قرارداد بازیکنان برای جدایی چه مقدار است چیزی نگفت و مشخص نیست بازیکنی همچون چشمی در صورت جدایی از استقلال چه میزان به باشگاه سود خواهد رساند باید دید رقم تعیین شده در قرارداد این بازیکن برای دریافت رضاینامه، چشمگیر است یا خیر. 

مطالب مرتبط:

جزئیات جدایی مهدی قایدی از استقلال

جزئیات جدایی مهدی قایدی از استقلال
جزئیات جدایی مهدی قایدی از استقلال

 

علی کریمی که قراردادش با آبی پوشان به پایان رسیده و خود وی بارها در مصاحبه هایش اعلام کرد قصد دارد فوتبالش را در خارج از ایران ادامه دهد، با پروازی راهی ترکیه شد. میلیچ و دیاباته نیز راهی کشورهایشان شدند و روزبه چشمی نیز که گفته می شود قصد پیوستن به تیم ام الصلال را دارد، در قطر ماندگار شد. اما امروز خبری در فضای مجازی مطرح شد مبنی بر اینکه باشگاه استقلال قصد دارد مهدی قایدی را به یکی از تیم های قطری بفروشد و از باشگاه های الدحیل و الغرافه به عنوان مشتری های جدی قایدی نام برده می شود.

در حالیکه شایعاتی پیرامون پیوستن مهدی قایدی به یکی از این دو تیم قطر به گوش می رسد، اما این خبر به احتمال بسیار زیاد کذب بوده و قایدی حداقل راهی تیم های قطری نخواهد شد.

طبق قوانین و مقررات وزارت بهداشت قطر، هر فرد خارجی که قصد داشته باشد وارد این کشور شود، باید به مدت ۱۴ روز در قرنطینه به سر برد و در صورت منفی بودن تست نهایی کرونا، می تواند محل قرنطینه را ترک کند و از آنجایی که تا پایان زمان مهلت نقل و انتقالات فوتبال قطر چند روزی بیشتر باقی نمانده، پس خبر انتقال مهدی قایدی به تیم الدحیل یا هر تیم قطری دیگری غیرممکن به نظر می آید.

چنانچه مهدی قایدی قصد داشت با تیم های قطری وارد مذاکره شود، باید مقدمات حضور او در این کشور از قبل انجام می شد. کاری که باشگاه ام الصلال برای جذب روزبه چشمی انجام داد و این بازیکن جهت انجام مذاکرات نهایی در این کشور ماندگار شده است.

سرمربی استقلال 99 بالاخره چه کسی می شود؟

سرمربی استقلال 99 بالاخره چه کسی می شود؟
سرمربی استقلال 99 بالاخره چه کسی می شود؟

 

 با این حال در صورت منتفی شدن حضور نوری در استقلال، چه کسی هدایت این تیم را بر عهده خواهد گرفت؟

۱. فرهاد مجیدی: احتمال این که مجیدی به استقلال باز گردد کم نیست.  مخصوصا این که احمد سعادتمند از مدیریت استقلال کنار برود، گزینه اصلی این تیم مجیدی می شود چرا که همچنان برخی از اعضای هیات مدیره استقلال طرفدار مجیدی هستند و اعتقاد بر این دارند که سعادتمند با وجود سرمربیگری مجیدی در استقلال نباید با استراماچونی وارد مذاکره می‌شد. 

۲. مجید نامجو مطلق: مربی کم حاشیه ای که در بازی های آسیایی قطر یک تساوی، یک برد و یک شکست را تجربه کرد. او هم از گزینه های سرمربیگری استقلال است که بین هواداران استقلال طرفدارانی هم دارد.

۳.امیر قلعه‌نویی: امیر اگر چه در گل گهر حضور دارد اما ظاهرا هنوز قراردادش را با این تیم ثبت نکرده است. برخی از اعضای هیات مدیره استقلال به قلعه نویی اعتقاد دارند و شنیده می شود صحبت هایی با او داشته اند. تجربه نشان داده که قلعه نویی در هر شرایطی که باشد تمایل به حضور در استقلال دارد و کم تر پیش آمده که دست رد به پیشنهاد استقلالی ها بزند. با این شرایط در صورت منتفی شدن حضور نوری او هم می تواند یکی از شانس های حضور در استقلال باشد مگر این که زودتر قراردادش با گل گهر را به ثبت برساند.

گردآورنده: علی اکبر رضایی

آنچه دیگران می خوانند: