یکشنبه, ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۳۲
جزییات عرضه سهام مدیریت ثروت به بازنشستگان

جزییات پذیره‌ نویسی صندوق ETF مدیریت ثروت بازنشستگان

جزییات عرضه سهام مدیریت ثروت به بازنشستگان
پذیره نویسی نخستین صندوق سرمایه‌گذاری در سهام با عنوان «صندوق سرمایه‌ گذاری مدیریت ثروت» با نماد «مدیر» به مدت 9 روز کاری آغاز شد.

به گزارش تیتربرتر؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز پذیره‌نویسی صندوق ثروت بازنشستگی کشوری با نماد مدیر از امروز خبر داد.

محمد شریعتمداری با اعلام این خبر در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت:

خبر خوش، از امروز با عرضه سهام صندوق مدیریت ثروت در فرابورس در بزرگترین پذیره نویسی اولیه ETF صد هزار نفر از بازنشستگان کشوری که قبلا ثبت نام کرده اند سهامدار این صندوق می شوند.

ارزش هر واحد صندوق در فرابورس یک هزار تومان است و تا سقف هزار میلیارد تومان پذیره نویسی خواهد شد.

آغاز پذیره‌نویسی صندوق ثروت بازنشستگی کشوری
آغاز پذیره‌نویسی صندوق ثروت بازنشستگی کشوری

 

جزییات پذیره نویسی صندوق ETF مدیریت ثروت بازنشستگان

جزییات پذیره نویسی صندوق ETF مدیریت ثروت بازنشستگان
جزییات پذیره نویسی صندوق ETF مدیریت ثروت بازنشستگان

صندوق‌ بازنشستگی کشوری نخستین صندوق سرمایه‌گذاری در سهام خود را تحت عنوان «صندوق سرمایه‌گذاری مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری» تاسیس کرده و فرابورس ایران میزبان پذیره‌نویسی واحدهای این صندوق که بزرگ‌ترین حجم پذیره‌نویسی را در میان صندوق‌های فرابورسی به خود اختصاص داده است، خواهد بود.

موسسین این صندوق، گروه مدیریت ارزش سرمایه بازنشستگی کشوری، شرکت خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری، کارگزاری صبا جهاد و مشاور سرمایه‌گذاری فراز ایده نوآفرین تک هستند که به ترتیب 5 میلیون، 3 میلیون، یک میلیون و یک میلیون واحد از واحدهای صندوق «مدیر» را در اختیار دارند.

پذیره نویسی صندوق ETF مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری از امروز تا ۲۲ مرداد ۹۹ از طریق فرابورس انجام می شود.

ارزش پایه هر سهم در زمان پذیره نویسی ۱۰ هزار ریال(یک هزار تومان) و سرمایه اولیه این صندوق ۴۰۰ میلیارد تومان است.

حداکثر تعداد واحد قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حقوقی "نامحدود" اعلام شده است.

تمامی بازنشستگان کشوری مانند سایر خریداران سهام، می‌توانند به تعداد نامحدود و به صورت نقدی از طریق کارگزاری‌ها اقدام به خرید سهام این صندوق کنند.

عرضه سهام «مدیریت ثروت» به 100 هزار بازنشسته کشوری

عرضه سهام «مدیریت ثروت» به 100 هزار بازنشسته کشوری
عرضه سهام «مدیریت ثروت» به 100 هزار بازنشسته کشوری

مدیرعامل هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری پیش از این گفته بود با آغاز پذیره‌نویسی صندوق «مدیریت ثروت» در فرابورس ایران، برای حدود 100 هزار نفر از بازنشستگان کشوری و سایر خریداران، سهام ETF «مدیریت ثروت» عرضه می‌شود.

محمود طهماسبی در نشست خبری ویژه صندوق مدیریت ثروت، سرمایه اولیه این صندوق در مرحله پذیره‌نویسی را ۴۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این صندوق برنامه دارد به زودی سرمایه خود را تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش دهد.

وی گفت: با آغاز پذیره نویسی صندوق "مدیریت ثروت" صندوق بازنشستگی کشوری در فرابورس ایران، برای حدود 100 هزار نفر از بازنشستگان کشوری و سایر خریداران، سهام ETF "مدیریت ثروت" عرضه می شود.

مدیرعامل هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری همچنین گفت: پیش از این نیز صندوق بازنشستگی کشوری برای عرضه سهام بیمه ملت و همچنین ارائه تسهیلات خرید سهام دارایی یکم دولت اقدامات مشابهی در بازار سرمایه و برای بازنشستگان انجام داده بود.

وی با بیان اینکه مشاور این طرح یکی از بهترین و معتبرترین مجموعه های مشاوره حوزه سرمایه گذاری و بورس است، گفت: امیدواریم با کمک مشاور تخصصی و مجموعه ای که این صندوق را مدیریت می کند و همچنین شرایط بازار، شاهد آینده و بازدهی مناسب برای سهام این صندوق و سودآوری مطلوب برای بازنشستگان خریدار سهام و همچنین سایر افرادی که سهام این صندوق را خریداری می کنند، باشیم.

طهماسبی اظهارداشت: صندوق بازنشستگی کشوری در چند سال اخیر به عنوان یکی از بازیگران اصلی و حرفه ای در بازار سرمایه عمل کرده و بدور از رفتارهای هیجانی به رشد بازار سرمایه کشور کمک کرده است.

همچنین، مهدی فرازمند مدیرعامل مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک بعنوان یکی از موسسان صندوق مدیریت ثروت با بیان اینکه «صندوق‌های ‌سرمایه‌گذاری از جذاب‌ترین ابزارها برای مدیریت حرفه‌ای سرمایه به شمار می‌روند»، گفت: در این میان، صندوق‌های ‌سرمایه‌گذاری در سهام، جذابیت بیشتری در میان سرمایه‌گذاران دارند. ‌

فرازمند در مورد جزئیات پذیره‌نویسی صندوق مدیریت ثروت، گفت:‌ مبلغ اسمی هر واحد این صندوق ۱۰ هزار ریال در نظر گرفته شده که سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق سیستم معاملات آنلاین ‌خود و یا مراجعه به کارگزاری، واحدهای آن را در نماد «مدیر» خریداری کنند. ‌

او با اشاره به اینکه «صندوق سرمایه‌گذاری در سهام مدیریت ثروت معاف از مالیات است»، افزود: از سوی دیگر با توجه به وجود بازارگردان برای این صندوق، ریسک ‌نقدشوندگی آن به حداقل می‌رسد. ‌

 ‌فرازمند در ادامه، استراتژی صندوق مدیریت ثروت را خرید و فروش حداکثری سهام و حق تقدم سهام و خرید و فروش حداقلی اوراق عنوان کرد.

گردآورنده: الهام خلیلی خو