یکشنبه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۰:۳۱

ماجرای نگار معظم چیست؟

ماجرای نگار معظم چیست؟
نگار معظم یک خواننده زن اهل شیراز است که در یک تور گردشگری در روستای ابیانه اقدام به خوانندگی در بین گردشگران و اهالی محلی می‌کند و برای وی پرونده قضایی تشکیل می‌شود.

نگار معظم این خواننده شیرازی علاوه بر خوانندگی، چند سالی است که آهنگسازی و نوازندگی می کند و دارای یک آموزشگاه موسیقی بوده و مدرس آواز ، سلفژ ، ویولن و انواع سازها است.

اتهام نگار معظم چه بود؟

اواخر اردیبهشت امسال یک تور غیرمجاز با سفر به روستای تاریخی ابیانه‌ با خوانندگی یک زن در جمع حاشیه‌ساز شد و در فضای مجازی و حقیقی واکنش‌های مختلفی را در پی داشت.

چند روز قبل هم در فضای مجازی از قول دادستان کاشان خبر محکومیت 10 ساله خواننده زن در ابیانه روی خروجی چند خبرگزاری رفت که با واکنش دادستان کاشان و تکذیب خبر مواجه شد.

www.titrebartar.com

 

نگار معظم بعد از صدور حکم متواری شد

در این باره، مرتضی باصریان دادستان عمومی و انقلاب نطنز اظهار کرد: بعد از احضار «نگار معظم» به جرم خوانندگی غیرمجاز در روستای ابیانه، نامبرده در نطنز حاضر و دو روز بازداشت شد که بعد از قرار وثیقه آزاد شد.

دادستان نطنز افزود: این شخص به همراه وکیل خود در جلسه دادگاه حاضر و جرمش مورد رسیدگی قرار گرفت، نهایتا این پرونده رسیدگی و زن خواننده به یک سال حبس غیرقطعی محکوم شد، البته این حکم در دادگاه تجدیدنظر قابل‌اعتراض است.

باصریان اذعان کرد: با توجه به متواری بودن این خانم، حکم به وکیل نامبرده ابلاغ شد که در صورت عدم اعتراض و یا تأیید حبس، حکم اجرایی و در صورت متواری بودن متهم وثیقه سپرده‌شده طبق قانون ضبط خواهد شد.

دادستان نطنز با انتقاد از شایعات و ایجاد حاشیه در روزهای اخیر پیرامون این پرونده، خاطرنشان کرد: دادستان کاشان مطلبی را در خصوص برخورد با بدحجابی و هنجارشکنی عنوان کرده بود و هیچ‌گاه در خصوص پرونده خواننده زن در ابیانه اظهارنظری نکرده بود.