پایگاه خبری تحلیلی تیتربرتر

تقویم تاریخ

امروز: پنج شنبه, ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۲۳ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۱۳ اوت ۲۰۲۰ میلادی
سه شنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۴۵
۴
۰
نسخه چاپی
سهامداران سهام عدالت بخوانند:

ارزش کارت اعتباری سهام عدالت چقدر است؟

سهامداران سهام عدالت بخوانند:
ارزش کارت اعتباری سهام عدالت برای خرید کالا مشخص شد.

به گزارش تیتربرتر؛ در پی صدور دستور آزادسازی سهام عدالت، سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با راه‌اندازی سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت اقدام به ارائه جزئیات دارایی واقعی سهام عدالت مشمولان به‌تفکیک شرکت‌های بورسی و ارائه تعداد و ارزش هر سهم آنها کرد.

ارزش سهام عدالت بیشتر می شود؟

ارزش سهام عدالت بیشتر می شود؟
ارزش سهام عدالت بیشتر می شود؟

 

این سامانه با تاخیر 11 روزه امروز به روزرسانی شده و مشمولان می توانند با مراجعه به این سامانه از آخرین ارزش سهام عدالت خود که بر اساس قیمت های پایانی روز گذشته تهیه شده است آگاهی یابند.

لازم به ذکر است تنها کسانی که روش مالکیت مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده اند می توانند جزئیات سهام خود را در سامانه استعلام مشاهده کنند.

بر اساس این گزارش کسانی که ارزش اولیه سهام عدالت آن ها 532 هزار تومان است در پایان معاملات روز گذشته ارزش سهام عدالتشان به 10 میلیون و 683 هزار و 922 تومان رسیده است.

ارزش کارت اعتباری سهام عدالت

اکبر حیدری سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت, در خصوص اعطای کارت‌های اعتباری سهام عدالت بیان کرد: از آنجایی که سهام عدالت به عنوان یک سهم ارزنده در قالب یک سبد دارایی به شش دهک پایین جامعه تعلق می‌گیرد، دولت باید برای جلوگیری از فروش سهام عدالت مشوق‌هایی را در نظر بگیرد؛ که در این راستا می‌توان به تبیین بالای ارزش سهام یا نمایش سود بالای سهام عدالت اشاره کرد.

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت افزود: هم اکنون دولت با در نظر گرفتن فضای اقتصادی و با توجه به شیوع ویروس کرونا که تاثیر زیادی بر کسب و کار‌ها داشته، تصمیم گرفته است  که ارزش سهام افراد  را در قالب یک کارت اعتباری برای خرید کالا و استفاده از خدمات در  اختیار سهامداران قرار دهد. اما در عوض این امر بهتر بود تا این اقدام در قالب یک وام در نظر گرفته شود به علت آنکه ممکن است فرد نیاز به تهیه کالا یا بهره‌مند شدن از ملزومات خدمات نداشته باشد، اما آن مبلغ را برای پرداخت اقساط خود احتیاج داشته باشد.

بیشتربخوانید: راهنمای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت

واریز ۵۰ درصدی ارزش دارایی سهام عدالت در کارت‌های اعتباری 

او در پاسخ به این سوال که چه میزان مبلغ قرار است به کارت‌های سهام عدالت  توسط بانک ها واریز شود، بیان کرد: هر کدام از شعب بانک‌ها براساس سیاست‌هایی که دارند قرار شد تا مبالغی را به کارت سهام داران واریز کنند به طوری که بعضی از بانک‌ها تا صد در صد هم قول واریزی ارزش سهام را داده اند.

رحیمی تاکید کرد: هم اکنون اگر بانک‌ها بخواهند ۵۰ درصد از ارزش سهام عدالت را به حساب سهام داران واریز کنند مبلغی بالغ بر ۵ میلیون تومان می‌شود.

چرا ارزش سهام ۱۰ میلیونی در سامانه سهام عدالت کمتر است؟

چرا ارزش سهام ۱۰ میلیونی در سامانه سهام عدالت کمتر است؟
چرا ارزش سهام ۱۰ میلیونی در سامانه سهام عدالت کمتر است؟

 

رحیمی در پاسخ به این سوال که چرا در حال حاضر با اینکه ارزش سهام عدالت ۱۰ میلیون تومان است، گفت:  اما در سایت سهام عدالت مبلغ نهایی را هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ثبت شده است، تصریح کرد: هم اکنون سایت سهام عدالت با مشکل مواجه شده است ما در این خصوص به سازمان خصوصی سازی اخطار داده ایم که هرچه سریع‌تر مشکلات سایت را رفع کنند، اما تا به امروز هیچ نتیجه‌ای در خصوص این مسئله مشاهده نشده است.

نحوه دریافت کارت اعتباری سهام عدالت برای خرید کالا و خدمات 

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در خصوص استفاده از کارت‌های اعتباری سهام عدالت بیان کرد: بهتر است افرادی که واقعا مبلغ درون کارت به طور قطع مورد نیازشان است از آن استفاده کنند به علت آنکه این سهام داران موظف هستند میزان مبلغی را که از این کارت که برداشت کرده اند اقساطش را یکساله به بانک‌ها بازگردانند. در غیر این صورت آن کارت که مانند وثیقه عمل می‌کرد توسط بانک ضبط می‌شود.

او در پاسخ به این سوال که چرا بیشتر شرکت‌ها افراد را به سمت روش مستقیم در سهام سوق می‌دهند اظهار کرد: متاسفانه تعدادی از اشخاص به علت آنکه سطح آگاهیشان پایین است و بعضی دیگر از روی عمد افراد را به سمت روش‌های مستقیم هدایت می‌کنند که یکی از دلایلی می‌توان در این بحث به آن اشاره کرد از بین بردن آثار سهام عدالت است.

حیدری  بیان کرد: طبق دستور و ابلاغیه‌ای که مقام معظم رهبری  ابلاغ کرده است سازمان بورس موظف است که افراد را به روش غیر مستقیم‌ ترغیب کند، اما متاسفانه در عمل بدین گونه مشاهده نمی‌شود. امیدواریم که در چند روز باقی مانده در خصوص انتخاب روش آزاد سازی تغییراتی اعمال شود. یعنی همان گونه که برای افراد امکان تغییر از روش غیرمستقیم به مستقیم وجود دارد باید عکس این مسئله هم وجود داشته باشد.

بیشتربخوانید: چرا پول 30 درصد سهام عدالت کامل واریز نشد؟

تصمیمات جدید در مورد سهام عدالت

تصمیمات جدید در مورد سهام عدالت
تصمیمات جدید در مورد سهام عدالت

 

 حسین فهیمی سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت، با بیان اینکه فعلا امکان تغییر روش غیرمستقیم به روش مستقیم برای مشمولان سهام عدالت وجود ندارد، اظهار کرد: از آنجاکه درخواست‌ها در این راستا زیاد بوده است، در دستور کار شورای عالی بورس قرار گرفته تا در مورد آن تصمیم‌گیری شود. چنانچه شورا هفته جاری هم جلسه نداشته باشد، در جلسه هفته آینده در مورد این موضوع تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی درمورد سهام عدالت مشمولانی که فوت کرده‌اند نیز توضیح داد: وراث این افراد باید فعلا گواهی انحصار وراثت را اخذ کنند و منتظر اخباری که متعاقبا اعلام می‌شود، باشند.

سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت در ادامه با اشاره به فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری‌ها اظهار کرد: تقریبا درحال حاضر اکثر کارگزاری‌ها آماده ارائه خدمات به صورت اینترنتی و حضوری برای فروش سهام عدالت هستند. متقاضی می‌تواند با مراجعه به سایت کانون کارگزاران لیست کارگزارانی که این خدمت را ارائه می‌دهند را مشاهده کند.

وی یادآور شد: درحال حاضر حدود ۹۰ کارگزاری خدمات مربوط به سهام عدالت را ارائه می‌دهند.

فهیمی در پاسخ به اینکه آیا مهلتی که برای انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت تعیین شده است، تمدید خواهد شد؟ گفت: فعلا تصمیمی در این باره گرفته نشده است و متقاضیان تا ۲۹ خرداد ماه فرصت دارند نسبت به انتخاب روش مدیریت مستقیم اقدام کنند.

بر اساس این گزارش، مشمولان سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی WWW.SAMANESE.IR نسبت به انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت اقدام کنند و پس از آن ۳۰ درصد سهام خود را از طریق بانک‌ یا کارگزاری به فروش برسانند.

گردآورنده: علی اکبر رضایی+ 4
مخالفم - 2
منبع: tasnimnews,tejaratnews,yjc
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به سایت تیتربرتر می باشد .
هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی سایت خبری