پایگاه خبری تحلیلی تیتربرتر

تقویم تاریخ

امروز: سه شنبه, ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ برابر با ۰۱ رجب ۱۴۴۱ قمری و ۲۵ فوریه ۲۰۲۰ میلادی
پنج شنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۰:۳۴
۲
۰
نسخه چاپی

عیدی پایان سال معلمان چگونه پرداخت می شود؟

عیدی پایان سال معلمان چگونه پرداخت می شود؟
در ایام پایانی سال موضوع دریافت عیدی و رقم آن برای همه کارکنان دولت به ویژه فرهنگیان حائز اهمیت است؛ مبلغی که بر مبنای خاصی محاسبه و معمولا همراه با حقوق بهمن ماه پرداخت می‌شود.

به گزارش تیتربرتر؛ مبلغ عیدی براساس میزان امتیاز و همچنین ضریب حقوق شاغلان تعیین می‌شود. براساس ماده (۷۵) قانون مدیریت خدمات کشوری میزان امتیاز عیدی برای هر سال ۵۰۰۰ است و از سوی دیگر هیات وزیران هر ساله ضریب حقوق را برای مشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری مشخص می‌کند و از ترکیب این دو، عیدی کارکنان تعیین می‌شود، ولی در نهایت در روزهای پایانی سال هیات وزیران میزان عیدی را بررسی و رقم آن را نهایی می‌کنند.

براساس مصوبه هیأت وزیران؛ دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده 5 قانون محاسبات عمومی کشور، نیروهای مسلح، نیروهای انتظامی و قوه قضائیه و سایر دستگاه‌های اجرایی مشمول قوانین خاص مجازند به کارمندان خود "رسمی، ثابت و پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت" و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که به طور تمام وقت اشتغال به کار دارند به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال 98 به عنوان پاداش آخر سال "عیدی" در بهمن ماه سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه اجرایی پرداخت کنند.

پرداخت پاداش آخر سال "عیدی" به کارکنان خرید خدمت قراردادی و موقت به نسبت خدمت تمام وقت آنها در سال 98 و در هر حال میزان عیدی این افراد از 50 درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود.

طبق مصوبه هیئت وزیران، معلمان حق‌التدریس نسبت به ساعات تدریس مشمول عیدی می‌شوند.

بیشتر بخوانید: جزئیات خبر اضافه شدن یک ساعت به طول ساعات روز مدارس

گفتنی است، خدمت نیمه‌وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویب‌نامه، نیز تمام‌وقت محسوب می‌شود.

نحوه پرداخت عیدی معلمان

 وزارت آموزش‌وپرورش فرایند پرداخت پاداش آخر سال "عیدی" فرهنگیان از جمله معلمان خرید خدمت و حق‌التدریس را اعلام کرد.

براین اساس مطابق با مصوبه هیأت وزیران، پاداش آخر سال "عیدی" به میزان 12 میلیون ریال به کارمندان رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت به نسبت خدمت تمام وقت بلامانع است.

ضمناً دانشجویان متعهد خدمت "مشغول به تحصیل" به لحاظ عدم اشتغال به کار شامل مفاد مصوبه هیأت وزیران نخواهند بود.

جزئیات پرداخت عیدی به فرهنگیان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش مصوبه هیئت وزیران درباره پرداخت پاداش پایان سال ۱۳۹۸ (عیدی) کارکنان آموزش و پرورش را به همه ادارات زیرمجموعه ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است: پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) به میزان 12 میلیون ریال به کارمندان (رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) به نسبت خدمت تمام وقت با رعایت تبصره‌های ۱ و ۲ بند یک و بند سه مصوبه هیئت وزیران، بلامانع است.

ضمنا دانشجویان متعهد خدمت (مشغول به تحصیل) به لحاظ عدم اشتغال به کار شامل مفاد مصوبه هیئت وزیران درباره پاداش پایان سال نخواهند بود.

مصوبه هیئت وزیران درباره پاداش پایان سال مورخ هشتم بهمن جاری به این شرح است:

 ۱- دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (۵) قانون محاسبات عمومی کشور، نیروهای مسلح، نیروهای انتظامی و قوه قضائیه و سایر دستگاه‌های اجرایی مشمول قوانین خاص مجاز هستند به کارمندان خود (رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش‌ عالی و تحقیقاتی و قضات که به طور تمام‌وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ثابت ۱۲ میلیون ریال به نسبت مدت خدمت تمام‌وقت در سال ۱۳۹۸ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن‌ماه سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه‌های اجرایی پرداخت کنند.

تبصره ۱- پرداخت هرگونه وجه دیگری به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این بند توسط دستگاه‌های مزبور و تمام واحدهای وابسته و تابعه و سایر واحدهایی که اجرای مقررات در مورد آن‌ها مستلزم ذکر نام است، ممنوع است. ذی‌حسابان و مدیران امور مالی دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند نظارت لازم را اعمال و موارد خلاف را گزارش کنند.

تبصره ۲- پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) موضوع این بند به کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت به نسبت خدمات تمام‌وقت آنان در سال ۱۳۹۸ است و در هر حال میزان عیدی این‌گونه افراد از ۵۰ درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود.

۲- میزان پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) بازنشستگان، مستمری‌بگیران، حقوق وظیفه ازکارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان ازکارافتاده کلی نیز به مبلغ ثابت ۱۲ میلیون ریال حسب مورد از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی یا دستگاه اجرایی ذی‌ربط قابل پرداخت است.

بیشتر بخوانید: چرا کارگران دو برابر کارمندان عیدی می‌گیرند/جزییاتی از نحوه محاسبه عیدی کارگران و کارمندان دولت

تبصره- عیدی بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگی کشوری که در سال ۱۳۹۸ حق عائله‌مندی، اولاد و بیمه خدمات درمانی آنها را صندوق مذکور پرداخت کرده است، توسط آن صندوق قابل پرداخت است. سایر مواردی که مشمول صندوق‌های مندرج در بند (۲) نیستند، از محل اعتبارات دستگاه اجرایی، سازمان یا شرکت دولتی ذی‌ربط قابل پرداخت است.

۳- خدمت نیمه وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویب‌نامه، تمام وقت محسوب می شود و معلمان حق‌التدریس نسبت به ساعات تدریس مشمول این تصویب‌نامه خواهند بود.

 ۴- شرکت‌های دولتی موظف‌اند از پرداخت هر مبلغی تحت عنوان پاداش آخر سال (عیدی) یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این تصویب‌نامه به مدیران و اعضای هیئت مدیره خودداری کنند. مسئولیت اجرای این بند بر عهده مدیرعامل و سایر مدیران ذی‌ربط است. سازمان حسابرسی یا حسابرسان قانونی شرکت‌ها مکلفند نظارت لازم را اعمال و موارد خلاف را گزارش کنند.



+ 2
مخالفم - 2
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید



کد امنیتی کد جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به سایت تیتربرتر می باشد .
هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی سایت خبری