پایگاه خبری تحلیلی تیتربرتر

تقویم تاریخ

امروز: یکشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۵ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۰۷ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی
جمعه, ۰۱ فروردين ۱۳۹۹ ۱۸:۲۲
۰
۰
نسخه چاپی
بعد از سیل کرونا بوم گردی را زمین گیر کرد:

تعطیلی اماکن و مراکز بوم گردی

بعد از سیل کرونا بوم گردی را زمین گیر کرد:
رئیس انجمن حرفه‌ای بوم گردی‌های استان گلستان گفت: سیل و کرونا در سالجاری بوم گردی‌های گلستان را زمینگیر کرده است و دورنمای امیدوارکننده ای به جهت مساعدت مالی و حمایتی دولت در این بخش ندیده ایم.

گروه گردشگری تیتربرتر؛ عباسعلی باقری اظهار کرد: امسال سیل و کرونا خسارت سنگینی به واحدهای بوم گردی گلستان وارد کرده است و زمینگیر شدن بسیاری از آن ها دور از انتظار نیست.

وی افزود: در ابتدای سیل با وقوع سیل در مناطق شمالی استان، بر اثر تبلیغات سوء صدا و سیما و نگرانی‌های ایجاد شده فعالیت بسیاری از واحدهای بوم گردی استان تحث تاثیر سیل قرار گرفت و بسیاری از رزروها کنسل شد.

رئیس انجمن حرفه‌ای بوم گردی‌های استان گلستان ادامه داد: با این اتفاق تمام بوم گردی های استان با عدم اشتغال، خسارت و عدم مراجعه کننده و تاخیر در پرداخت وام‌ها دچار مشکلات مالی شدند و چشم امید همه به عید نوروز بود.

وی اضافه کرد: پس از سیل وعده های پرداخت خسارت ناشی از سیل و استمهال وام‌ها انجام نشد و چشم امید همه به پایان سال بود که با شیوع کرونا بحران برای بوم گردی های استان به وجود آمده و بعید است بسیاری از واحدهای بوم گردی به راحتی بتوانند از آن عبور کنند.

باقری با اشاره به اینکه با شیوع کرونا در استان گلستان فعالیت واحدهای بوم گردی استان ممنوع شده است، خاطرنشان کرد: هرچند رئیس کل بانک مرکزی، از تاخیر سه ماهه در پرداخت اقساط خبر داده است اما خبری از بخشودگی نیست و بعید است این تاخیر به بوم گردی ها برای رهایی از مشکلات مالی کمک کند.

وی گفت: با این شرایط دورنمای امیدوار کننده ای جهت مساعدت مالی و حمایت های دولتی از واحدهای بوم گردی دیده نمی‌شود و قطعا شرایط سختی پیش روی سرمایه گذاران در این بخش خواهد بود.

وضعیت بوم گردی ایران در سال 98

ارائه خدمات گردشگری ازطریق پلتفرم‌های آنلاین تا اطلاع بعدی ممنوع شد

معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور اعلام کرد هرگونه خدمات گردشگری ازجمله رزرو هتل، منزل، سوئیت و اماکن بوم‌گردی ازطریق پلتفرم‌های آنلاین و سایر ابزارها تا اطلاع بعدی ممنوع است.

اتحادیه‌ی کشوری کسب‌وکار مجازی اعلام کرد هرگونه خدمات رزرو آنلاین برای خدمات گردشگری همچون رزرو هتل و منزل و اتاق تا اطلاع ثانوی ممنوع است. معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور این دستور را با‌توجه‌به وضعیت متاثر از شیوع ویروس کرونا در کشور صادر کرده است. در نامه‌ی دادستانی کل کشور نوشته شده است با شرکت‌ها و سایت‌های متخطی به‌شدت برخورد خواهد شد. همچنین، مقرر شده است درصورت تغییر وضعیت، اتحادیه‌ی کشوری کسب‌وکارهای مجازی مراتب را به وب‌سایت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات گردشگری ابلاغ کند. در نامه‌ی یادشده آمده است: 

احتراما با عنایت به مکاتبه‌ی مرکز ملی فضای مجازی به شماره نامه‌ی ۲۴۴۰۲/م مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ و نظر به شرایط کنونی کشور در مقابله با ویروس کرونا و همچنین ابلاغیه‌های و ممنوعیت‌های ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، بدین‌وسیله به‌اطلاع می‌رساند ارائه‌ی هرگونه خدمات گردشگری در حوزه‌ی اجاره‌ی مسکن، سوئیت، هتل، بوم‌گردی و امثالهم به گردشگران و مسافران تا اطلاع ثانوی ممنوع است و با شرکت‌ها و سایت‌هایی که به هر نحو از این موضوع تخطی نمایند، به‌شدت برخورد خواهد شد. لذا لازم است ضمن اعمال این محدودیت، اطلاعیه‌های لازم ازطریق تمامی پلتفرم‌های آن شرکت به کاربران اعلام گردد.

لازم به‌ذکر است موضوع رفع این محدودیت متعاقبا ازطریق وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و همچنین اتحادیه‌ی کسب‌وکارهای اینترنتی به‌اطلاع خواهد رسید.

چند روز قبل نیز ابلاغیه‌ای مشابه ابلاغیه‌ی فوق به اتحادیه اعلام شده بود که پس از چند ساعت لغوشده تلقی شد.

بوم گردی تا اطلاع ثانوی تعطیل!

تعطیلی اماکن و مراکز بوم گردی

ممنوعیت برپایی چادر و پذیرش مسافر در بوم گردی های استان کرمان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از آغاز فعالیت رسمی ستاد اجرایی خدمات سفر استان کرمان در راستای مقابله با ویروس کرونا خبر داد و گفت :در ایام نوروز پذیرش مسافر در مراکز بوم گردی، مهمانسراهای ادارات دولتی و خانه های مسافر و همچنین برپایی چادر در این استان ممنوع است.

روز چهارشنبه ایرنا فریدون فعالی با تاکید بر اینکه محور اصلی فعالیت های ستاد اجرایی خدمات سفر استان کرمان در ایام نوروز ۱۳۹۹، مقابله با شیوع ویروس کرونا خواهد بود افزود: در این ایام کمیته های ۱۰ گانه ستاد بر اساس شرح وظایف ابلاغی و تطبیق آن با شرایط کنونی، در سطح استان خدمات رسانی می‌کند. 

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و ممنوعیت فعالیت تاسیسات گردشگری در ایام نوروز ۱۳۹۹‪ تصریح کرد: فعالیت های ستاد اجرایی خدمات سفراستان کرمان در راستای مقابله با این ویروس و با محوریت نظارت بیشتر بر اماکن عمومی به ویژه مراکز گردشگر پذیر است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با بیان اینکه براساس دستورالعمل های ابلاغی تمامی اماکن موزه‌ای، مراکز فرهنگی – تاریخی و تاسیسات گردشگری استان کرمان تعطیل هستند تصریح کرد: در ایام نوروز پذیرش مسافر در مراکز بوم گردی، مهمانسراهای ادارات دولتی و خانه های مسافر و همچنین برپایی چادر در سطح استان کرمان ممنوع است.

فعالی با تاکید بر اینکه تمامی جوانب لازم برای حفظ سلامت مردم به کار گرفته شده است گفت: تیم های نظارتی ستاد اجرایی خدمات سفر استان کرمان در ایام نوروز ۱۳۹۹ به ‌شکل مستمر به بازدید از تأسیسات گردشگری می پردازند.

وی با تاکید بر اینکه دستورالعمل‌های وزارت میراث فرهنگی و وزارت بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا باید در تمامی تأسیسات گردشگری رعایت شود بیان داشت: بدون شک تیم های نظارتی ستاد اجرایی خدمات سفر استان کرمان بر عملکرد این قبیل مراکز برای رعایت اصول بهداشتی نظارت دارند و در صورت مشاهده تخلف احتمالی اقدام به پلمب، لغو پروانه بهره برداری و تشکیل پرونده قضایی خواهند کرد.

فعالی با بیان اینکه استان کرمان شرایط پذیرش مسافر در ایام نوروز ۱۳۹۹ را ندارد خاطرنشان کرد: در حال حاضر ورود خودروهای دارای پلاک غیربومی نیز به مناطق گردشگری این استان ممنوع شده است و ازهم وطنان درخواست می شود سفر به دیار کریمان را به زمانی دیگر موکول کنند.

تعطیلی واحدهای بوم‌گردی استان گیلان

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از تعطیلی واحدهای بوم‌گردی در استان به‌منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

حمیدرضا آذرپور معاون گردشگری اداره‌کل گیلان یکشنبه ۲۵ اسفند‌ماه ۹۸ با اعلام این خبر گفت: «به‌منظور پیشگیری و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، پذیرش میهمان در تمامی واحدهای بوم‌گردی سطح استان تا رفع کامل این بحران ممنوع است و دستورالعمل‌های ابلاغی در این واحدها لازم‌الاجراست.»

آذرپور ادامه داد: «از ابتدای شیوع این ویروس در گیلان، عمده واحدهای بوم‌گردی استان به‌صورت داوطلبانه و خودجوش اقدام به تعطیلی این مراکز کردند و از پذیرش گردشگران خودداری کردند.»

او افزود: «بازدید و نظارت به‌صورت مستمر از مراکز بوم‌گردی در حال انجام است و امیدواریم با همراهی مدیران واحدهای گردشگری و هم‌وطنان از این بحران عبور کرده و شاهد رونق مجدد صنعت گردشگری در گیلان باشیم.»

سایت دیوار آگهی اجاره تمام اقامتگاه‌ها را حذف کرد

سایت دیوار در جهت حمایت از خانه‌نشینی و پرهیز از مسافرت و برای حفظ آرامش مردم، تمام آگهی‌های مربوط به هتل‌ها، اجاره ویلا و اقامتگاه‌های بوم‌گردی را حذف کرد.

بیماری کرونا روز‌به‌روز شیوع بیشتری پیدا می‌کند و تا کنون جان تعداد زیادی از هموطنان ما را گرفته است. در این شرایط کسب‌وکارها به دورکاری یا تعطیلی موقت روی آورده‌اند تا با کاهش رفت‌وآمدهای غیرضروری بتوانند به کنترل بیماری کمک کنند.

متاسفانه در روزهای گذشته شاهد بوده‌ایم که عده‌ای از هم‌وطنان بدون آن که درک درستی از این بیماری و خطرات آن داشته باشند از تعطیلات پیش آمده برای سفر استفاده می‌کنند! این در حالی است که وزارت بهداشت، دستگاه‌های مسئول و رسانه‌ها به طور مکرر تاکید کرده‌اند که باید از سفرهای غیرضروری پرهیز کرد و مردم تا حد امکان در خانه‌های خود بمانند.

متاسفانه با افزایش تعداد مسافران خصوصا در استان‌های شمالی کشور، در روزهای گذشته شاهد افزایش تعداد آگهی‌های اجاره ویلا و اقامتگاه‌های بوم‌گردی در سایت‌های ثبت آگهی بوده‌ایم. سایت و اپلیکیشن دیوار از ساعاتی پیش تصمیم گرفته برای حفظ آرامش جامعه و تشویق مردم به خانه‌نشینی و پرهیز از سفر، تمام آگهی‌های مرتبط با هتل‌ها، اجاره ویلا، اقامتگاه‌های توریستی، بوم‌گردی و… را حذف کرده و تا اطلاع ثانوی آگهی‌های این‌چنینی را منتشر نخواهد کرد.

دیوار اعلام کرده که تمام هزینه‌هایی که کاربران برای این آگهی‌ها پرداخت کرده بودند، به آنها بازگردانده خواهد شد.

این تصمیم در راستای مسئولیت اجتماعی و کمک به کنترل شیوع بیماری COVID-19 گرفته شده و سایت و اپلیکیشن دیوار از همه هم‌وطنان درخواست کرده تا از هر گونه سفر غیرضروری اجتناب کنند.+ 0
مخالفم - 0
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به سایت تیتربرتر می باشد .
هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی سایت خبری