تيتربرتر - سايت خبري تحليلي تيتربرتر | TitreBartar : «فروشنده» نامزد جوايز فيلم آسيا شد
چهارشنبه، 22 دی 1395 - 14:30 کد خبر:38565
فيلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادي در شاخه بهترين فيلمنامه نامزد جوايز فيلم آسيا (AFA) شد.


سايت خبري تحليلي "تيتربرتر"  TitreBartar.ir 
به گزارش تيتربرتر به نقل از ورايتي، نامزدهاي جوايز فيلم آسيا در كشور هنگ‌كنگ در حالي اعلام شدند كه فيلم «خدمتكار» از كره‌جنوبي ساخته «پارك چان ووك» با نامزدي در شش شاخه پيشتاز اين رويداد سينمايي است و فيلم «فروشنده» نيز در شاخه بهترين فيلمنامه شانس كسب جايزه دارد.
 
اغلب نامزدهاي جوايز امسال فيلم آسيا چون دوره‌هاي پيشين از كشورهاي شرق و. جنوب شرقي آسيا هستند و تنها از هند يك فيلم در بخش بهترين بازيگر نقش مكمل و از ايران اصفر فرهادي در شاخه فيلمنامه نامزد جايزه هستند.
 
پس از فيلم «خدمتكار»، فيلم «من مادام بوواري نيستم» به كارگرداني «فنگ ژيائوجانگ» در پنج بخش شامل بهترين فيلم، كارگرداني و بازيگر زن نامزد كسب جايزه است.
 
در بخش بهترين فيلم جوايز فيلم آسيا فيلم‌هاي «شيون» و «عصر سايه‌ها» از كره‌جنوبي، «هارمونيوم» از ژاپن و «خدا به همراه» از تايوان و «من مادام بواري نيستم» نامزدهاي جايزه بهترين فيلم هستند.
 
اصغر فرهادي كه در سال ۲۰۱۲ با فيلم «جدايي نادر از سيمين» موفق به كسب جايزه بهترين فيلم جوايز فيلم آسيا شد، امسال با فيلم «فروشنده» تاكنون به جمع ۹ نامزد بهترين فيلم خارجي جوايز اسكار راه يافته است.
 
مراسم اعطاي جوايز فيلم آسيا روز ۱۸ مارس (۲۸ اسفند) در هنگ كنگ برگزار مي‌شود.

 

انتهاي پيام/م

 

 آدرس كانال خبري تيتربرتر:        telegram.me/titrebartar_ir
پست الكترونيكي:

 

   ما را در شبكه هاي اجتماعي دنبال كنيد: